عمل جراحی های چاقی چیست؟

جراحی کاهش وزن به عنوان جراحی چاقی و متابولیک نیز شناخته می شود. این اصطلاحات به منظور تفهیم تأثیر این عمل ها بر وزن بیماران و سلامت سیستم متابولیسم آنها (تجزیه غذا به انرژی) استفاده می شود. این عمل‌ها علاوه بر توانایی خود در درمان چاقی، در درمان دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا و بسیاری از بیماری‌های دیگر بسیار مؤثر هستند. این عملیات همچنین توانایی جلوگیری از مشکلات سلامتی آینده را دارد.

این مزایا به بیماران و متقاضیان مبتلا به چاقی که تحت درمان قرار گیرند، اجازه می دهد تا از کیفیت زندگی بهتر و طول عمر بیشتری با اعتماد به نفس بالاتر برخوردار شوند. عمل‌ های متابولیک و چاقی امروزی در طول چندین دهه اصلاح شده‌اند و یکی از بهترین درمان‌ های مورد مطالعه در پزشکی مدرن هستند. آنها با برش های کوچک با استفاده از تکنیک های جراحی کم تهاجمی (جراحی لاپاراسکوپی و روباتیک) انجام می شوند. این پیشرفت ‌ها به بیماران اجازه می ‌دهد تا تجربه کلی بهتری با درد کمتر، عوارض کمتر، اقامت کوتاه‌ تر در بیمارستان و بهبودی سریع‌ تر داشته باشند. این عمل ها بسیار ایمن هستند و میزان عوارض آنها کمتر از عمل های معمولی مانند برداشتن کیسه صفرا، هیسترکتومی و تعویض مفصل ران است.

هدف از این عمل لاغری معده و روده برای درمان چاقی و بیماری های مرتبط با آن است. این عمل ها ممکن است معده را کوچکتر کند و همچنین بخشی از روده را دور بزند. این امر منجر به صرف کمتر غذا می شود و فرایند نحوه جذب غذا را برای انرژی توسط بدن تغییر می دهد و در نتیجه باعث کاهش گرسنگی و افزایش حس سیری می شود. این روش ها توانایی بدن برای رسیدن به وزن مناسب را بهبود می بخشد. هر جراحی مزایا و معایب بالقوه خود را دارد. جراح چاقی شما سابقه سلامتی شما را بررسی می کند و با شما همکاری می کند تا بهترین جراحی را برای شما تعیین کند.